Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
wtorek, 27 maj 2014 18:00

JOY artykuły elektryczne. Oprawka E27 z czujnikiem ruchu

Oprawka z czujnikiem ruchu Oprawka z czujnikiem ruchu Firma Handlowo Usługowa JOY

Zakup czujnika ruchu wiąże się często z koniecznością wykonania prac związanych z doprowadzeniem zasilania sieciowego. Teraz instalacja czujnika jest tak prosta jak wymiana żarówek.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze. BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Czujniki ruchu wykorzystuje się głównie do włączania oświetlenia lub inicjowania alarmu (np. włamaniowego), czy też np. do uruchamiania przepływu wody w toaletach. Wyróżnia się trzy typy czujników w związku z ich zasadami działania:

    aktywne, "radarowe" - wysyłające i odbierające fale elektromagnetyczne (radar dopplerowski)
    aktywne, ultradźwiękowe - wysyłające i odbierające fale ultradźwiękowe
    pasywne, na podczerwień - wykrywające zmiany w promieniowaniu podczerwonym

Istnieją również wersje czujników łączące te zasady działania. Najczęściej spotykanym i wykorzystywanym typem jest czujnik ruchu na podczerwień i z takim mamy do czynienia w naszej oprawce.
Jeśli nie posiadasz wystraczającej wiedzy aby przeprowadzić instalację tradycyjnego czujnika ruchu, nasza oprawka może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oprawka posiada wtyk z dużym gwintem E27, który umożliwia wkręcenie oprawki w miejsce żarówki. Żarówkę wkręcamy ponownie już do gniazda oprawki z czujnikiem ruchu. Maksymalne obciążenie to 60W dla źródeł żarowych i 20W dla świetlówek kompaktowych.
Na tym kończą sie prace instalacyjne. Teraz pozostaje nam już tylko ustawić parametry czujnika ruchu.

Dane techniczne

Pole detekcji = 360°
Obszar detekcji = 6m max (<24℃)
Czas pracy min = 10sec ± 3sec
Czas pracy max =120sec±10sec

Czujnik posiada zintegrowany światłoczuły element wykrywający automatycznie porę dnia i nocy.

Zakres czułości : 3-2000 Lux (regulowany)

Czujnik reaguje na zmiany w promieniowaniu cieplnym w swoim obszarze detekcji (poruszające się źródła ciepła).
Gdy dana osoba (źródło ciepła) opuszcza obszar detekcji lub pozostaje bez ruchu, czujnik ruchu wyłącza podłączone oświetlenie po upływie dowolnie zaprogramowanego czasu załączenia.