Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
poniedziałek, 19 grudzień 2016 15:03

JOY Oświetlenie ołtarza w Jodłowniku

Oświetlenie dużych powierzchni jest zawsze wyzwaniem. W obiektach sakralnych by wydobyć liczne złocenia, oprócz odpowiedniej ilości lumenów istotna jest również barwa światła i jego odpowiednie ukierunkowanie. W parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jodłowniku zastosowaliśmy profesjonalne reflektory LED sterowane pilotem, montowane na szynach trójfazowych.

 

Nasz obszar działania to ŚLĄSK i MAŁOPOLSKA

 

BH Ruda  Śl.  32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze.

BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81  POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice. 

Tematy pokrewne: pilot do światła, pilot do oświetlenia, zdalne sterowanie oświetleniem, sterowanie światłem, sterowanie oświetleniem, piloty do światła, piloty do ośweitlenia, sterowniki do światła, sterowniki do oświetlenia, sterowanie oświetleniem z pilota, sterowanie oświetleniem przez radio, oświetlenie sterowane pilotem, oświetlenie sterowane radiem, oświetlenie sterowane smartfonem, oświetlenie sterowane przez internet, oświetlenie sterowane zdalnie, oświetlenie sterowane telefonem, oświetlenie sterowane komputerem , oświetlenie obrazu, oświetlenie ołtarza, oświetlenie kościoła, oświetlenie prezbiterium, oświetlenie figurki

Naszym zadaniem było oświetlenie ołtarza, obszaru prezbiterium oraz nawy bocznej. Wcześniej przestrzeń ta była oświetlona lampami metalohalogenowymi i naświetlaczami LED.

Zastosowaliśmy systemy szynowe. Takie rozwiazanie ułatwia sprawne zarzadzanie światłem. Można zmienić ilość, miejsce, a nawet rodzaj zamontowanych we wnętrzu opraw. Dopasowanie oświetlenia do ewoluującej funkcji wnętrza jest łatwiejsze niż kiedykolwiek i nie wymaga wprowadzania dodatkowych zmian w strukturę pomieszczenia oraz instalację elektryczną. 

Odpowiedni efekt końcowy uzyskaliśmy dzięki profesjonalnym reflektorom LED, które zostały wykonane specjalnie dla tej konkretnej instalacji.

 Kolejnym ułatwieniem było zastosowanie sterownia pilotem.

 Piloty do rolet zewnętrznych, piloty do markiz, piloty do bram mogą również funkcjonować jako piloty do oświetlenia. Ten sam pilot może również sterować każdym innym urządzeniem elekrycznym (np mikrofalówką) zasilanym napięciem 230 VAC. Zastosowanie centralki internetowej pozwala dodatkowo na obsługę zdalną. Możemy więc sterować oświetleniem używając telefonu lub tabletu. 

Jeden wielokanałowy pilot może obsługiwać wszystkie osłony okienne, sterować oświetleniem i obsługiwać dowolne urządzenie domowe. Warunkiem jest zastosowanie odpowiedniego sterownika. W naszej ofercie taką możliwość daje sterownik do oświetlenia ST-01RS. Sterownik ST-01RS wykonuje polecenia wydawane zarówno z pilota jak i z przełącznika. ST-01RS jest zazwyczaj stosowany jako sterownik do sterowania światłem, ale może też uruchomić dowolne urządzenie elektryczne o mocy do 400W.

Główną zaletą sterownika ST-01RS jest możliwość przypisania do jednego sterownika 15 kanałów różnych pilotów. Daje to możliwość sterowania jednym urządzeniem z wielu miejsc i przez kilka osób jednocześnie.

Dowolny pilot a precyzyjniej rzecz ujmując jeden kanał dowolnego pilota może być przypisany do jednego lub większej ilości sterowników co pozwala z kolei na sterowanie pojedynczymi urządzeniami lub grupami urządzeń przy pomocy pojedynczych rozkazów z pilota.

Jednym naciśnięciem przycisku pilota możemy oświetlić np ganek, ale równie dobrze możemy oświetlić cały dom lub wybraną grupę pomieszczeń. Sterownik można skonfigurować z dowolnym systemem alarmowym lub zwykłą czujką ruchu.

Inną zaletą jest możliwość automatycznego sterowania oświetleniem. Pilot PIL-99GP pozwala np na zaprogramowanie dni i godzin w których zapala się i gaśnie światło. Dzieje się to automatycznie nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Zastosowań dla sterownika i wykorzystanie pilotów jest wiele. Możemy zdalnie sterować oświetleniem w ogrodzie,  zapalić światło w garażu lub nawet zaprogramować włączenie mikrofalówki przed naszym powrotem do domu. Ogranicza nas tylko inwencja użytkownika.

 

1497ID010917