Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
piątek, 22 sierpień 2014 06:30

JOY AUTOMATYKA DO ROLET SOMFY

Firma Somfy istnieje na polskim rynku od 1996r i oferuje napędy do rolet, napędy do bram, napędy do markiz oraz systemy sterowania do rolet, osłon przeciwsłonecznych, okien i bram. Produkty Somfy oferowane są w podstawowym systemie przewodowym Wired Technology i w dwóch systemach bezprzewodowych: w systemie Radio Technology Somfy (RTS) oraz zapewniającym maksymalny komfort mieszkania systemie io-homecontrol. Io steruje całym domem, porusza nie tylko rolety, markizy, bramy wjazdowe, bramy garażowe, ale także otwiera okna, drzwi, steruje ogrzewaniem i oświetleniem.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze. BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Wired Technology Uno

 To najprostszy sposób automatyzacji: sterowanie napędem odbywa się z miejsca sterowania. W tym systemie brak mozliwości sterowania grupowego czy centralnego. Późniejsza rozbudowa systemu na grupy lub sterowanie większą ilością urządzeń jest mozliwa, ale wymaga dużego nakładu prac i środków.

 

Wired Technology IB


W tym systemie sterowanie wieloma osłonami odbywa się automatycznie lub manualnie z centralnego miejsca obsługi poprzez magistralę sterującą. Instalacja składa się zazwyczaj z trzech typów sterowników, który stanowią indywidualny sterownik napędu, sterownik grupowy i sterownik centralny wyposażony w automatykę czasową

 

Systemy radiowe

Nieważne czy obsługiwane jest jedno urządzenie, grupa urządzeń czy sterujemy urządzeniami centralnie - systemy radiowe są elastyczne i pozwalają na dowolne przeprogramowanie lub zmianę wybranych ustawień w każdej chwili i bez większego wysiłku. Radiowe systemy sterowania są szybkie i czyste w montażu, ponieważ nie wymagają prowadzenia kabli pomiędzy sterownikiem a napędem

 

System radiowy IO homecontrol


Technologia radiowa Io homecontrol umożliwia wzajemna komunikację poszczególnych urządzeń. Nie wymaga kablowych instalacji sterowniczych czy specjalnej infrastruktury do transmisji danych. Dzięki dwukierunkowej technologii radiowej io homecontrol mozliwa jest wzajemna komunikacja układów sterowania i urządzeń wykonawczych oraz funkcja przesyłania informacji zwrotnych o wykonaniu zadania. Do przekazywania poleceń wykorzystywane są trzy częstotliwości. Jeżeli na wybranej częstotliwości wystąpią zakłócenia IO homecontrol natychmiast zmienia częstotliwość. Polecenie jest wtedy wysyłane ponownie w ciągu ułamka sekundy, aby przekaz był absolutnie pewny.

 

System radiowy Radio Technology Somfy


RTS to starszy system sterowania bez możliwości przekazywania informacji zwrotnej. W odróżnieniu od systemu io homecontrol pracuje tylko na jednej częstotliwości i może sterować osłonami oraz oświetleniem. System RTS nie przewiduje obsługi okien, drzwi nie można w tym systemie sterować klimatyzacją czy ogrzewaniem. Podstawowym składnikiem systemu sa piloty z serii Telis, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i z różnymi możliwościami. Uzupełnienie stanowią nadajniki naścienne, czujniki wiatru i słońca.