Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 06:55

JOY PARAPETY RENOWACYJNE NAKŁADANE

Parapety renowacyjne albo parapety nakładane (jak kto woli) to rozwiązanie umożliwiające założenie nowego parapetu bez konieczności wymiany starego. Nowy parapet wewnętrzny nakłada się zwyczajnie na stary i po sprawie. Takie rozwiązanie to głównie oszczędność czasu i niewielki koszt nakładu pracy ponieważ unikamy destrukcyjnych działań związanych z wyrywaniem starego parapetu. Parapety nakładkowe można zakładać bez konieczności wymiany okien. Montaż parapetu wydaje się więc czynnością prostą, warto jednak zwrócić uwagę na kilka drobiazgów.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze. BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Decydując się na zakup parapetu nakładanego należy zweryfikować u dostawcy zasadę wymiarowania produktu. Głębokość nowego parapetu jest podawana zazwyczaj z uwzględnieniem krawędzi czołowej dlatego do wymiaru starego parapetu należy dodać odpowiednia wartość zależną od kształtu czoła parapetu renowacyjnego.

PROFILE WYKOŃCZENIOWE

Teoria zakłada, że parapet powinien być wsunięty pod ramę okna na głębokość ok 2cm, ale w przypadku parapetów renowacyjnych taka możliwość zazwyczaj nie istnieje i trzeba się z tym pogodzić. Krawędź parapetu jest dosuwana do ramy okna. Jeżeli na lini styku pojawią się mało estetyczne szczeliny można je zamaskować specjalnym profilem wykończeniowym. Może to być płaskownik samoprzylepny z uszczelką dostępny w rozmiarach 27mm, 37mm, 47mm, 60mm, kątownik łamany 60mm lub ćwierćwałki wykończeniowe z pcv o promieniu 10mm i 18mm.

BRZEGI PARAPETU

Krawędzie boczne warto utopić w ścianie stanowiącej szpaletę wnęki okiennej. Obróbka tynkarska lub gipsowanie tak niewielkiej powierzchni nie stanowi żadnego problemu a wizualnie otrzymujemy zdecydowanie lepszy efekt niż wykończenie silikonem lub profilami. Boki parapetu zamykają uniwersalne zakończenia pcv. Zakończenie jest dwustronne tak więc jedno zakończenie pozwala na uzbrojenie parapetu z obu stron.

KLEJ MONTAŻOWY

Do montażu parapetów należy stosować szybkoschnące kleje poliuretanowe. Zastosowanie kleju powoduje, że nakładka tworzy spójną całość ze starym parapetem. Klej warto stosować również do przyklejenia zakończeń bocznych parapetu.