Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
środa, 28 maj 2014 18:00

JOY Markizoleta, nowy typ markizy do okien pionowych

markizoleta markizoleta Firma Handlowo Usługowa JOY

Markizy znane były już w starożytnym Rzymie, gdzie w czasie upałów na masztach wokół amfiteatrów rozpinano Velarium, rodzaj płóciennej osłony, która miała ochronić widzów przed słońcem. Od tamtych czasów markizy ewoluowały do dzisiejszej postaci. Wybór jest ogromny. Rynek oferuje markizy tarasowe, markizy balkonowe, markizy poręczowe, markizy koszowe, markizy stacjonarne, markizy boczne i pergole. W miastach gdzie dominuje typ zabudowy wielorodzinnej, markizy ciągle są produktem niszowym. Nabywców najczęściej znajduje markiza tarasowa i wszelkie jej odmiany: markiza w półkasecie i markiza w kasecie pełnej. Teraz ofertę markiz wzbogacił jeszcze jeden zupełnie nowy produkt: markizoleta.

32 718-66-30 Chorzów, 32 244-39-60 Ruda Śląska, 18 332-05-81 Szczyrzyc (powiat Limanowa)

Markizoleta jest produktem FAKRO i zalicza się do rodziny zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, w których przesłona pracuje w prowadnicach i zwija się do kasety. W odróżnieniu jednak od innych rozwiązań tego typu markizoleta posiada ruchomą, odchylaną belkę, dzięki której po rozwinięciu markizolety mamy dostęp do zewnętrznego parapetu.

PRZESŁONA:

W przypadku markizolety przesłonę stanowi odporny na warunki atmosferyczne materiał typu screen. Tkanina wykonana z włókna szklanego jest dostępna w siedmiu kolorach, Oferujemy dwa rodzaje materiałów: tkaninę z prześwitem względnym 10% i tkaninę z prześwitem względnym 1%

STEROWANIE:

Markizolety dostępne są w dwóch wersjach sterowania Z-Wave i Solar. Markizoleta Solar zasilana jest z pakietu akumulatorów 12VDC wbudowanych w kasetę markizy. Akumulatory ładowane są przez panel solarny. Markizoleta Z-Wave zasilana jest zasilaczem impulsowym 15VDC i obsługiwana pilotem lub przełacznikiem bezprzewodowym w systemie Z-Wave. Markizoleta Solar może pracować również w trybie automatycznym. Rolę czujnika pełni panel fotowoltaniczny, który reaguje na promieniowanie słoneczne.

PODSUMOWANIE:

Markizoletę wyróżniają ruchome ramiona, które łączą zalety markizy balkonowej i tradycyjnej markizy do okien pionowych lub zewnętrznej rolety screen jaką jest np refleksol.Osłony zasilane energią słoneczną są już powszechne, szczególnie w przypadku osłon do okien dachowych. Nic więc dziwnego, że FAKRO wyposażyło markizolety w taki właśnie rodzaj zasilania. Z-Wave natomiast oprócz sterowania osłonami przeciwsłonecznymi daje także możliwość obsługi wszelkich urządzeń elektrycznych wyposażonych w moduł systemu Z-Wave. Markizoleta ze swym nowoczesnym wyposażeniem to arystokratka wśród osłon przeciwsłonecznych, ale je cena sięgająca miesięcznej pensji przeciętnego polaka, pozwala przypuszczać, że w najbliższym czasie dla większości z nas pozostanie produktem niedostępnym.