Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
czwartek, 31 lipiec 2014 22:38

JOY ŻALUZJE PIONOWE CZY VERTICALE

Niezależnie od nazwy: żaluzje pionowe, żaluzje wertykalne czy też zwyczajnie verticale, wszystkie te pojęcia dotyczą osłon przeciwsłonecznych w których, przesłonę stanowi system pionowo zawieszonych pasów, umożliwiający ich zsuwanie i rozsuwanie wzdłuż szyny nośnej oraz obracanie. Pasy mogą być wykonane z róznych materiałów stąd kolejne określenia żaluzje pionowe pcv,żaluzje pionowe aluminiowe, żaluzje pionowe drewniane i najbardziej rozpowszechnione żaluzje pionowe materiałowe. Podobnie jak w przypadku innych osłon przeciwsłonecznych tak i tu oferowane są żaluzje sterowane ręcznie lub żaluzje pionowe elektryczne.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze. BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Żaluzje pionowe służą do przysłaniania dużych powierzchni. Można je łączyć w dowolnie długi ciąg wykonany z kilku lub kilkunastu żaluzji. Szyny mogą byc mocowane do sufitu lub do ściany na kątownikach regulowanych. Wypełnieniem żaluzji są najczęściej pasy wykonane z tkaniny poliestrowej.

PASY MATERIAŁOWE

Podstawowym materiałem stosowanym w żaluzjach pionowych jest poliestr, bawełna i włókno szklane. Procentowa zawartość tych składników ma wpływ na absorbcję, przenikanie i odbijanie światła. Decyduje również o stopniu zapalności tkaniny i jej gramaturze. Pasy o szerokości 127mm lub 89mm wyposażone są w kieszenie na wieszaki i ciężarki.

PASY PCV

Żaluzje pionowe z wypełnieniem pcv są rewelacyjnym, niedocenianym rodzajem zasłon okiennych. Pasy żaluzji mają szerokość 89mm. Parametry materiału umożliwiają niemal całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dyskretny półmrok uzyskamy stosując pasy z podłużnym przeszkleniem. Produkt ten spełnia najsurowsze kryteria z zakresu higieny i estetyki wnętrz. Nie wymaga prania, nie pochłania kurzu ani wilgoci. Ze względu na sztywność materiału nie ma potrzeby stosowania łańcuszka dolnego. Ten typ żaluzji idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie konieczna jest sterylna czystość.

SZYNY

W szynie żaluzji pionowej znajduje się gwiaździsty pręt obrotowy odpowiedzialny za ruch obrotowy pasów. Wzdłuż preta ślizgają się wózki z podwieszonymi pasami. Wózki łaczone są dystansami odpowiednimi do rodzaju i ilości pasów. Pierwszy wózek jest zawsze wózkiem wiodącym do którego mocuje się sznurki pociagowe. Przy sterowaniu ręcznym na końcach szyny znajduje się mechanizm z koralikiem oraz zaślepka z rolką obrotową. Szyny wykonane z aluminium mogą byc lakierowane na dowolny kolor.

ROZSUWANIE

Uzbrojenie szyny decyduje o sposobie rozsuwania pasów. Wózki mogą zsuwać się w jedną stronę do mechanizmu (typ T1) lub w strone przeciwną (typ T2) Innym typem rozsuwania jest tak zwany "teatrzyk" (typ T3) pasy rozsuwaja się wtedy na boki jak kurtyna w teatrze. Odwrotny "teatrzyk" (typ T4) przewiduje zsuwanie się pasów do środka szyny. W przypadku kilku żaluzji, pracujących w jednym ciągu szyny wykonuje się do styku. W takim przypadku ostatni wózek w szynie jest nieznacznie wypuszczony tak aby po zamknięciu pasów na lini ich styku powstała zakładka eliminująca prześwit pomiędzy żaluzjami.