Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
poniedziałek, 05 maj 2014 20:09

JOY Plisy do okien typowych i nietypowych. Nowa belka górna

Plisy to uniwersalne zasłony okienne. Ze względu na możliwość wykonywania dowolnych kształtów, zasłony plisowane znajdują zastosowanie głównie w nietypowych sytuacjach montażowych, ale nie tylko. Plisy na okna standardowe to też ciekawa propozycja osłony. Plisy cena? Zasłony plisowane są nieco droższe od zwykłych rolet materiałowych.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Bytom, Świętochłowice, Katowice, Mikołów,  Ruda Śląska, Chorzów, Zabrze,

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Sprawdzaja się jako osłony świetlików dachowych lub osłony dla okien o nietypowych kształtach. Z powodzeniem można je stosować także w oknach tradycyjnych i połaciowych.

W każdym przypadku za prawidłową pracę plisy odpowiedzialny jest odpowiedni naciąg linek. Wiotkie linki sprawiają, że plisa pracuje bez oporu, ale ma tendencje do ześlizgiwania się z ustalonej przez uzytkownika pozycji. Mocno naciągnięte linki powodują, że plisa trzyma ustaloną pozycję pośrednią, ale pojawia sie problem szczelnego, całkowitego domknięcia na styku belki i górnej listwy przyszybowej okna. Powstaje tam niesympatyczny prześwit. Dlatego w systemie plis gdzie belka górna jest ruchoma warto zwrócic uwagę na detale konstrukcji, decydujące o tym szczególe.

Dotychczas stosowaliśmy profil z kołnierzem, który redukował niekorzystne zjawisko. Obecnie mamy w ofercie nowy profil belki, który poprawia estetykę systemu ponieważ uchwyt mocujący linki w całości chowa się w profilu a oprócz tego działa na zasadzie zatrzasku co eliminuje powstanie szczeliny. To rozwiązanie doskonale sprawdza się przy niewielkich plisach. Profil plisy licuje się z listwą przyszybową a mocowanie linek jest niewidoczne. Jednak przy wiekszych konstrukcjach, gdzie mamy do czynienia z co njamniej trzema pkt mocowania linek, sprawne zatrzaśnięcie belki o uchwyty wymaga nieco wprawy i czasu a to bywa irytujące. Nowa belka poprawia więc walory estetyczne, ale problem domknięcia rozwiązuje tylko połowicznie.