Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
wtorek, 09 czerwiec 2015 18:00

JOY żaluzje drewniane czy żaluzje drewnopodobne?

żaluzje drewniane elektryczne żaluzje drewniane elektryczne FHU JOY

Żaluzje drewniane to osłony, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Naturalne przebarwienia, słoje i ciepłe barwy zachwycają swym niepowtarzalnym urokiem. Ale czy oprócz walorów estetycznych są to osłony funkcjonalne i łatwe w pielęgnacji? Czy alternatywą dla żaluzji drewnianych mogą być żaluzje drewnopodobne.DOBRA, chyszówki, gruszowiec, jurków, porąbka, półrzeczki, skrzydlna, stróża, wilczyce, JODŁOWNIK, krasne lasocice, mstów, sadek, szczyrzyc, szyk, wilkowisko, LASKOWA, jaworzna, kamionka mała, krosna, sechna, ujanowice, żmiąca, TYMBARK, piekiełko, podłopień, zawadka, DOBCZYCE, brzączowice, dziekanowice, kornatka, nowa wieś, stadniki, RACIECHOWICE, czasław, gruszów, krzesławice, zegartowice, WIŚNIOWA, glichów, kobielnik, lipnik, węlówka

 Nasz obszar działania to ŚLĄSK i MAŁOPOLSKA

 

BH Ruda  Śl.  32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze.

BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81  POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice. Tematy pokrewne: żaluzje drewniane ikea, żaluzje drewniane leroy merlin, żaluzje drewniane cena, żaluzje drewnopodobne cena, żaluzje drewniane opinie, żaluzje drewniane forum, żaluzje drewniane czyszczenie, żaluzje drewnopodobne, żaluzje drewniane 25mm, żaluzje drewniane 50mm, żaluzje drewniane elektryczne, żaluzje drewniane na pilota, rolety bambusowe, maty drewniane, żaluzje bambusowe, żaluzje isotra, żaluzje drewniane 50mm, żaluzje drewniane 25mm, żaluzje drewniane w kasecie.żaluzje drewniane ruda śląska, żaluzje drewniane  chorzów, żaluzje drewniane katowice, żaluzje drewniane bytom, żaluzje drewniane limanowa, żaluzje drewniane dobczyce, żaluzje drewniane kraków, żaluzje drewniane myślenice, żaluzje drewniane tymbark, żaluzje drewniane śląsk, żaluzje drewniane małopolska, montaz żaluzji drewnianych.

Dotychczas, żaluzje drewniane wykonywane były z drewna balsowego. Drewno balsowe cechuje niezwykła miękkość i sprężystość. Jest też bardzo lekkie (dwukrotnie lżejsze od korka). Obecnie do produkcji żaluzji drewnianych coraz częściej używa się drewna sosnowego. Ofertę uzupełniają żaluzje drewnopodobne, wykonane z taśmy aluminiowej. Wybór żaluzji będących imitacją żaluzji drewnianych tłumaczy niższa cena produktu, ale również ograniczenia rozmiarowe dla żaluzji drewnianych.

Waga żaluzji

Zasadniczym problemem, który pojawia się przy okazji montażu żaluzji drewnianych jest ich waga i wysokość pakietu piórek. Przyjmujemy, że 1 m2 żaluzji drewnianych 25mm waży 2,6kg a waga 1 m2 żaluzji drewnianych 50mm to prawie 4kg. Przy sterowaniu ręcznym podniesienie żaluzji wymaga użycia sporej siły, która skupia się punktowo na rolkach ślizgowych sznurka i mocowaniu. Podłoże do mocowania musi być zatem pewne i stabilne. Montaż na kołkach typu DRIVA lub GKW do płyt kartonowo gipsowych sprawdza się w przypadku żaluzji aluminiowych, ale nie drewnianych. Wieszaki bezinwazyjne zaciskowe wykonane z pcv to również rozwiązanie kompromisowe. Można wprawdzie zwiększyć ich ilość, ale przy podnoszeniu, żaluzja tak czy owak ma tendencje do przesuwania się wzdłuż krawędzi okna. Bezpieczniejszy jest montaż inwazyjny z użyciem wkrętów. Rozwiązaniem dla sznurka jest oczywiście napęd elektryczny do żaluzji drewnianych, który oprócz komfortu użytkowego równomiernie rozkłada obciążenie i sprawia, że żaluzja pracuje płynnie.

Pakiet piórek

Pakiet piórek to wysokość zsuniętych piór po podniesieniu żaluzji. Przyjmuje się, że wynosi ok 20% wysokości całej żaluzji. Wynika to z grubości listewek. Łatwo policzyć, że żaluzja drewniana zawieszona na drzwiach balkonowych o wysokości 210cm po zsunięciu zabierze nam aż 40cm światła szyby. Z kolei montaż nad oknem wymaga rezerwacji odpowiedniej ilości miejsca dla zsuniętych piórek w przeciwnym wypadku otwarcie okna będzie utrudnione.

Sznurki i drabinki

Ograniczenia wymiarowe dotyczą także wytrzymałości sznurków i drabinek. O ile w żaluzjach drewnianych 25mm i 50mm można zastosować wytrzymałe drabinki taśmowe tak w przypadku systemu Isotra 25mm rodzaj stosowanej drabinki pozwala na wykonanie żaluzji drewnianych o wysokości max=160cm. Dla porównania wysokość max dla żaluzji aluminiowej drewnopodobnej w systemie Isotra wynosi 220cm.

Pielęgnacja

Czyszczenie żaluzji drewnianych w porównaniu do innych osłon przeciwsłonecznych wygląda raczej korzystnie. Przede wszystkim da się je wyczyścić bo w przypadku rolet materiałowych bywa różnie. Środki do pielęgnacji drewna oferowane są w dużym wachlarzu możliwości. Przemywanie listewek jest czasochłonne, ale i tak łatwiejsze niż w przypadku żaluzji aluminiowych. Ostatecznie można zdecydować się na wyciągnięcie listewek z oczek drabinki i czyścić każdą z osobna. Wystarczy rozsupłać węzeł linki pociągowej w belce dociążeniowej i podciągnąć uwolniony sznurek do wysokości rynny (nie dalej). Sztywne drewniane pióra stosunkowo łatwo można wsuwać i wysuwać z oczek drabinki. Więcej cierpliwości wymaga powtórne przewleczenie sznurka przez otwory w listewkach. Ważne, żeby robić to na przemian w stosunku do szczebelków drabinki raz z lewej raz z prawej.

Urok żaluzji drewnianych jest niepodważalny. Trzeba być jednak świadomym jakie konsekwencje niesie za sobą decyzja o zakupie tego typu osłony zwłaszcza, że nie jest to produkt tani. Żaluzje drewnopodobne zawsze pozostaną imitacją, ale dzięki subtelnym dodatkom z naturalnego drewna: listwa maskująca, drewniane pokrętło, drewniany ciężarek sznurka i faktu, że są bardziej uniwersalne mogą z powodzeniem konkurować z żaluzją drewnianą.