Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
czwartek, 08 maj 2014 04:27

JOY Moskitiery w rolecie zewnętrznej

Moskitiery w roletach zewnętrznych Moskitiery w roletach zewnętrznych Firma Handlowo Usługowa JOY

Moskitiery rolowane oferowane są jako samodzielny produkt czyli moskitiery w ramce, moskitiery w kasecie, moskitiery zawiasowe, moskitiery przesuwne, moskitiery plisowane oraz moskitiery w rolecie jako wyposażenie dodatkowe w roletach zewnętrznych. Rolowane siatki przeciw owadom można stosować zarówno jako moskitiery do osłony okien jak i moskitiery do osłony drzwi.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Bytom, Świętochłowice, Katowice, Mikołów,  Ruda Śląska, Chorzów, Zabrze,

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

Moskitiery rolowane wystepują w dwóch wersjach:

- moskitiery pionowe (siatka rozwijana z góry na dół)  
- moskitiery poziome (siatka rozwijana w bok)

Moskitiery w roletach zewnętrznych to moskitiery pionowe.

Mechanizm sprężynowy moskitiery

Mechanizm sprężynowy moskitiery, zwija siatkę przeciwinsektową do skrzynki rolety, gdzie znajduje się rurka nawojowa. Mechanizm mocowany jest do boczków skrzyni roletowej w taki sposób, że umożliwia zdemontowanie moskitiery po otwarciu klapy rewizyjnej. W roletach natynkowych ze skrzynia aluminiową, które nominalnie są roletami lewoskretnymi, rurka nawojowa moskitiery umieszczona jest w górnej części skrzyni nad wałem rolety. W roletach nasadkowych (nakładanych) ze skrzynią pcv, które są roletami prawoskrętnymi, rurka nawojowa moskitiery umieszczona jest w dolnej części skrzyni pod wałem rolety. Taką a nie inną lokalizację tłumaczą względy serwisowe.

Prowadnice moskitiery

Boczne prowadzenie zapewniają specjalne prowadnice roletowe z dwiema komorami ślizgowymi. W jednej komorze przesuwa sie pancerz rolety w drugiej siatka moskitiery. Prowadnica wyposażona jest w dwa rodzaje uszczelek
- szczotkową z miekkim włosiem odpowiedzialną za szczelność połaczenia
- przeciwwietrzną z twardym włosiem, które wbija się w oczka siatki i zapobiega wydostaniu się siatki z prowadnicy podczas silnych podmuchów wiatru lub przeciągu.

Blokady moskitiery

Żeby wykluczyć możliwość samoczynnego zwinięcia moskitiery przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego naprężenia siatki, moskitiery wyposażone są w blokady. Może to być blokada zapadkowa działająca na zasadzie automatycznego rygla, który zaskakuje w gniazdo z tworzywa pcv zamocowane do komory ślizgowej prowadnicy lub blokada hakowa, która wymaga instalacji dodatkowego profilu biegnącego po parapecie wzdłuż całej szerokości okna. Profil jest mocowany do zatyczek, pełniących rolę łącznika, umieszczonych w dolnej częsci obu prowadnic.

Moskitiery w roletach zewnętrznych są funkcjonalnym i praktycznym dodatkiem.
Osłona, która w założeniu ma chronić przed wandalizmem i czynnikami atmosferycznymi zyskuje nowe funkcje użytkowe: ochronę przed insektami.