Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
poniedziałek, 05 październik 2015 19:00

JOY Rolety zewnętrzne. Sterowanie radiowe do rolet.

sterowanie radiowe roletami sterowanie radiowe roletami FHU JOY

Bezprzewodowe sterowanie radiowe rolet, umożliwia sterowanie całym domem jednym przyciskiem z dowolnego miejsca i decyduje o komforcie użytkowym. Piloty do rolet moga również sterować oświetleniem lub dowolnym urzadzeniem elektrycznym do 400W. Co jednak zrobić gdy mamy już rolety elektryczne sterowane przewodowo przełącznikiem a chcemy mieć rolety sterowane pilotem? Rozwiązanie jest proste i nie wymaga wymiany silników czy też kładzenia nowej instalacji.

DOBRA, chyszówki, gruszowiec, jurków, porąbka, półrzeczki, skrzydlna, stróża, wilczyce, JODŁOWNIK, krasne lasocice, mstów, sadek, szczyrzyc, szyk, wilkowisko, LASKOWA, jaworzna, kamionka mała, krosna, sechna, ujanowice, żmiąca, TYMBARK, piekiełko, podłopień, zawadka, DOBCZYCE, brzączowice, dziekanowice, kornatka, nowa wieś, stadniki, RACIECHOWICE, czasław, gruszów, krzesławice, zegartowice, WIŚNIOWA, glichów, kobielnik, lipnik, węlówka

 Nasz obszar działania to ŚLĄSK  i MAŁOPOLSKA

 

BH Ruda  Śl.  32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze.

BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81  POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.Tematy pokrewne: rolety na pilota, schemat radiowe sterowanie rolet, jak zrobić radiowe sterowanie do rolet, jak przerobić rolety na sterowanie radiowe, jak zmienić sterowanie radiowe rolet, jak podłaczyc radiowe sterowanie rolet, sterowanie radiowe roletami, jak wykonac radiowe sterowanie rolet, rolety zewnetrzne sterowanie radiowe, sterowanie roletami zewnetrznymi, sterowanie radiowe rolet, sterowanie bezprzewodowe roletami zewnetrznymi, sterowanie centralne rolet, sterowanie grupowe rolet. rolety na pilota, sterowanie z pilota, montaż rolet zewnętrznych limanowa, montaż rolet zewnętrznych dobczyce, montaż rolet zewnętrznych jodłownik, montaż rolet zewnętrznych tymbark, montaż rolet zewnętrznych ruda śląska, montaż rolet zewnętrznych bytom, montaż rolet zewnętrznych katowice, montaż rolet zewnętrznych chorzów, jak przerobić rolety na pilota, jak założyć sterowanie radiowe,

Podstawowy układ sterowania radiowego do rolet składa się z NADAJNIKA, który emituje fale radiowe, ODBIORNIKA odbierającego sygnał i NAPĘDU, który ma wykonać określoną pracę. Nadajnik i odbiornik muszą komunikować się ze sobą na jednej, wspólnej częstotliwości a transmisja powinna być kodowana w celach bezpieczeństwa i zmniejszenia podatności na zakłócenia.

Jeżeli jesteśmy użytkownikami rolet elektrycznych sterowanych przewodowo z przycisku to mamy już gotową instalację elektryczną, napęd i sterownik w postaci przełącznika. Żeby zmienić sterowanie na radiowe należy do każdego napędu z osobna dokupić sterownik z odbiornikiem radiowym i kompatybilne z tym sterownikiem piloty lub jeden pilot centralny. Sterownik z odbiornikiem radiowym to tzw radio zewnętrzne. Radio zewnętrzne odbiera z pilota sygnał radiowy i przesyła go dalej do napędu drogą przewodową. Sterowniki z odbiornikiem radiowym mogą przybierać różne formy. Kilka przykładów:

sterownik st01r

Sterownik ST-01R

Sterownik podtynkowy, montowany w miejsce dotychczasowego przełącznika lub po pogłębieniu puszki pod przełącznik. Do sterownika ST-01R na odpowiednie zaciski możemy podłączyć dowolny przełącznik żaluzjowy również ten dotychczas używany. W takim przypadku roletą będzie można sterować pilotem i przełącznikiem. Do pozostałych zacisków sterownika ST-01R mocujemy przewody zasilania i napędu. Oba przewody zostały już doprowadzone do puszki wcześniej podczas pierwszej instalacji.

 

 

 

 

 

 sterownik st01rlST-01RL

Sterownik w hermetycznej obudowie, przewidziane do montażu w skrzynce roletowej. Ten typ sterownika nie ma możliwości podłączenia przełącznika. Sterowanie roletą jest możliwe tylko drogą radiową z pilota.

 

 

 

 

 

 

 sterownik centralis uno rtsCentralis Uno RTS

Sterownik w formie przełącznika z wbudowanym odbiornikiem radiowym. Ten typ sterownika umożliwia sterowanie roletą zarówno przyciskami przełacznika jak i pilotem. Centralis Uno RTS posiada też możliwość wyłączenia funkcji radio. W takim przypadku roleta ignoruje sygnały wysyłane z pilota i respektuje tylko manualne rozkazy przełącznika. Przykładowo gdy pilot centralny próbuje zgodnie z ustawionym programem podnieść wczesnym rankiem roletę w sypialni,  suwak znajdujący się w pozycji OFF spowoduje, że sygnał zostanie zignorowany a my będziemy mogli dłużej nacieszyć się snem.

150306ID551