Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
sobota, 14 czerwiec 2014 10:00

JOY ROLETY ZEWNĘTRZNE CENA. BALKONOWE, TARASOWE I DO OKIEN

Rolety zewnętrzne na balkon to zazwyczaj zestaw rolet zwijanych do wspólnej skrzyni. Rolety zewnętrzne do drzwi balkonowych i rolety zewnętrzne do okien z uwagi na rózną wysokość, mają inne rozmiary skrzynek, ale dla zestawu przyjmuje się wspólny rozmiar skrzynki z większej rolety. Rolety zewnętrzne tarasowe oprócz wspólnej skrzyni mają też wspólne prowadnice podziałowe a nawet wspólny napęd jeśli jest taka potrzeba. Cena rolet zewnętrznych balkonowych nie powinna w zasadzie różnić się od rolety do okien. Montaż jest trudniejszy i to może wpływać na cenę, czasami stosuje się dopłatę za podział rolet.

Nasz obszar działania to ŚLĄSKIE BH Ruda Śl 32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze. BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Katowice.

MAŁOPOLSKIE BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice. POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.

 

W naszym rozumieniu zestaw balkonowy to drzwi i sąsiadujące z nim okna a zestaw tarasowy to ciąg okien lub drzwi o jednakowej wysokości. Wspólną cechą zestawów jest wspólna skrzynka i wspólna klapą rewizyjna. W zestawie mogą pracować dwie lub więcej rolet. Ograniczeniem jest tylko wymiar dłużycy. Najczęściej wykonuje się zestawy złożone z dwóch lub trzech rolet. podział zestawu może być symetryczny lub niesymetryczny.

W zestawach balkonowych oś podziału rolet zazwyczaj nie pokrywa się z osią podziału stolarki okiennej. Warto też zwrócić uwagę na rozmiar skrzynki rolety okiennej, która jest zwiększana do rozmiaru skrzynki rolety drzwiowej. W przypadku montażu do wnęki, skrzynka będzie przecież zabierać światło szyby. Montaż zestawów balkonowych wymaga również nacięcia parapetów zewnętrznych. Taka konieczność nie zawsze ma miejsce, ale w większości przypadków jest to nieuniknione. Ze względu na różne wysokości rolet w zestawie balkonowym roleta drzwiowa musi mieć napęd niezależny od rolet okiennych.

Zasłonięcie dużych tarasów wymusza zastosowanie rolet z większym pancerzem lub rolet w zestawie. Masywny pancerz to większa skrzynka, większy ciężar i większa cena. Zestaw jest więc rozwiązaniem tańszym. W przypadku zestawów tarasowych wszystkie rolety pracujące w zestawie mogą mieć wspólny napęd. Takie rozwiązanie dodatkowo obniża koszt instalacji szczególnie gdy rolety sterowane sa automatycznie, ale pozbawia użytkownika możliwości niezależnego sterowania  pracą poszczególnych rolet wchodzących w skład zestawu. Zestawy tarasowe sprawdzają się w sytuacji gdy stolarka okienna posiada słupek stały. Jest to miejsce podziału szklenia i zestawu rolet. W przypadku tarasów zabudowanych stolarką ze słupkiem ruchomym, wykonanie rolet w zestawie traci sens, chyba że obok są jeszcze inne kwatery podzielone słupkiem stałym.

Zestawy to korzystne rozwiązanie dla dużych powierzchni. Podział rolet sprawia, że można zastosować podstawowy profil pancerza a konstrukcja zyskuje dodatkowe punkty mocowania.