Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
piątek, 02 styczeń 2015 21:12

JOY rolety zewnętrzne cena. Czy warto kupić rolety zewnętrzne?

Czy rolety zewnętrzne są lepsze od alarmu albo okiennic? No cóż, równie dobrze można zapytać czy kalosze są lepsze od szpilek? Odpowiedzią na tak postawione pytania jest wyważenie wszystkich korzyści jakie oferuje produkt, cena jaką trzeba zapłacić no i nasze oczekiwania, ponieważ jeżeli rolety zewnętrzne maja służyć wyłącznie do zabezpieczenia domu przed włamaniem to rzeczywiście bardziej skuteczny może okazać się alarm albo... groźny pies. 

Nasz obszar działania to ŚLĄSK i MAŁOPOLSKA

BH Ruda  Śl.  32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze.

BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81  POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice.  Tematy pokrewne: żaluzje zewnętrzne montaż, rolety zewnętrzne montaż, montaż rolet zewnętrznych ruda śląska, montaż rolet zewnętrznych katowice, montaż rolet zewnętrznych chorzów, montaż rolet zewnętrznych bytom, montaż rolet zewnętrznych zabrze, montaż rolet zewnętrznych limanowa, montaż rolet zewnętrznych dobczyce, montaż rolet zewnętrznych myslenice, montaż rolet zewnętrznych kraków, montaż rolet zewnętrznych tymbark, montaż żaluzji zewnętrznych, montaż rolet antywłamaniowych , montaz żaluzji antywłamaniowych, rolety zabezpieczające, żaluzje zabezpieczające, żaluzje rolowane, żaluzje aluminiowe rolowane, rolety aluminiowe, bezpieczny dom, osłony okien, rolety zewnętrzne zalety i wady, rolety okienne zewnętrzne, montaz rolet zewnętrznycho rolety zewnętrzne ruda śląska, rolety zewnetrzne katowice,


Rolety zewnętrzne jako ochrona przed  ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz?  Najtaniej wyjdzie roletka z marketu.

Roleta zewnętrzna i ochrona przed hałasem? Można kupić zatyczki do uszu.

Roleta zewnętrzna jako ochrona przed utratą ciepła w zimie? Bardziej wydajne może okazać się urządzenie do odzysku ciepła z wentylacji.

Rolety zewnętrzne jako ochrona przed  słońcem?  Może okiennice, albo markiza?

 

Dla precyzyjnie określonych potrzeb istnieje zawsze wiele mniej lub bardziej profesjonalnych alternatyw, ale co zrobić gdy chcemy je zaspokoić kompleksowo jednym rozwiązaniem? Może jednak warto w takim przypadku pomyśleć o roletach zewnętrznych, mając świadomość, że nie zastąpią one ani alarmu ani tym bardziej psa. Montażem rolet zewnętrznych zajmujemy się od 1990r. Nie ma to większego znaczenia w ustaleniu czy jest to produkt dobry czy zły. Takiej oceny dokonuje nabywca. Roleta zewnętrzna jest produktem wielofunkcyjnym, posiada określone walory, które mogą być dla niego istotne lub nie. Naszą rolą jest przedstawienie cech produktu i korzyści jakie niesie ze sobą montaż rolet zewnętrznych. Nabywca ocenia czy w jego przypadku jest to zakup sensowny. 

 

Rolety zewnętrzne ochrona przed włamaniem

Roleta zewnętrzna jest zazwyczaj proponowana jako element zabezpieczenia budynku. Można dywagować nad tym w jakim stopniu to bezpieczeństwo sie poprawia gdy okna przysłania pancerz rolety, ale chyba wszyscy zgodzą się z tym, że stosunkowo łatwiej wybić szybę (o ile nie jest to szyba antywłamaniowa) niż wyłamać pancerz zabezpieczony ryglami. Szybę skutecznie wybije byle smarkacz pod wpływem nagłego impulsu, wykorzystując kamień lub cokolwiek co będzie miał pod ręką. Roleta zewnętrzna taki akt wandalizmu raczej przetrzyma choć pewnie zostanie zniszczona. Żeby sforsować roletę zewnętrzną nie trzeba specjalistycznych narzędzi, ale pewną grupę potencjalnych włamywaczy odsiewa a innym rzecz utrudnia. Pewnie, że w przypadku w którym chodzi tylko i wyłacznie o bezpieczeństwo, korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się alarm, tym bardziej, że jego zasięgiem można objąć nie tylko budenek, ale także cała posesję. Pamiętajmy jednak o tym, że alarm zazwyczaj odstrasza, a nie zabezpiecza. Nie zmienia to faktu, że określanie rolet zewnętrznych mianem rolet antywłamaniowych jest grubą przesadą, ponadto gdy włamywacz jest już w środku, rolety zewnętrzne stanowią doskonała osłonę dla jego poczynań.

Rolety zewnętrzne ochrona przed słońcem

Potrzeba dostępu do naturalnego światła jest oczywista, oznacza jednak ryzyko zbytniego nagrzewania się pomieszczeń latem i ich wychładzania zimą. . Wszystkie osłony zewnętrzne a w szczególności rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się latem. Na tym polu są niezastąpione i nie ma sensu tego udowadniać, ale jakie oszczędności możemy uzyskać w sezonie grzewczym stosując rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne ochrona przed zimnem

Podstawowe drogi utraty ciepła w budynku to wentylacja, ściany i stolarka otworowa. Dzięki prawidłowemu dociepleniu ścian można uzyskać współczynnik przenikania ciepła na poziomie od 0,26 do 0,18 W/m2*K, podczas gdy w przypadku montowanych obecnie nowoczesnych okien współczynnik ten wynosi 1,0-1,1 W/m2*K, a w przypadku okien pasywnych kształtuje się na poziomie 0,8 W/m2*K. Co to takiego ten współczynnik przenikania ciepła? Określa on ilość ciepła przenikającego w ciągu sekundy przez 1 m2 powierzchni przegrody (np. rolety lub okna), przy różnicy temperatur powietrza po obu stronach przegrody wynoszącej 1°C. Im niższa wartość współczynnika, tym lepszy poziom izolacji. W rolecie barierą dla utraty ciepła jest skrzynka roletowa, pancerz wypełniony pianką poliuretanową oraz poduszka powietrzna wytworzona między oknem a roletą. Wielkość tej poduszki, czyli odległość rolety od okna jest tak samo istotna jak rodzaj zastosowanego pancerza. Według badań przeprowadzonych przez Politechnikę Lubelską, dla okna o współczynniku przenikania ciepła 1,1 W/m2*K, roleta zewnętrzna z warstwą powietrza 5cm redukuje utratę ciepła do wartości 0,98 W/m2*K. Roleta montowana w odległości 15cm redukuje utratę ciepła do wartości 0,74 W/m2*K. Podane wartości odnoszą się do okien a nie dla całego budynku. W praktyce rolety nie sa też opuszczone przez cały czas. Przyjmuje się, że zastosowanie rolet zewnętrznych zmniejsza straty ciepła dla całego budynku o 5-10% w zależności od kubatury pomieszczeń i rodzaju stolarki. Dla okien starego typu 1,7 W/m2*K, oszczędności wynikające z montażu rolet zewnętrznych będą większe. Roleta zewnętrzna nie ogrzeje domu, zapobiega tylko utracie ciepła.