Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
niedziela, 25 maj 2014 22:00

JOY Rolety elektryczne wewnętrzne cena i korzyści

rolety elektryczne wewnętrzne rolety elektryczne wewnętrzne Firma Handlowo Usługowa JOY

W czasach gdy na rynku niepodzielnie króluje roleta z marketu a jej cena nie powinna przekroczyć wartości dziesięciu biletów autobusowych, oferowanie automatyki do rolet wewnętrznych może się wydawać pomysłem chybionym. Faktem jest, że cena napędu do osłon wewnętrznych to przeważnie wielokrotność ceny samej osłony, ale nie zawsze. W przypadku rolet wielkogabarytowych cena napędu nie jest wysoka. Oprócz tego jeden napęd może sterować kilkoma roletami.

 

Nasz obszar działania to ŚLĄSK i MAŁOPOLSKA

 

BH Ruda  Śl.  32 244-39-60: Ruda Śląska, Bytom, Mikołów, Zabrze.

BH Chorzów 32 718-66-30: Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie,  Katowice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81, POWIAT LIMANOWA: Limanowa, Tymbark, Dobra, Jodłownik, Mszana Dolna, Laskowa, Słopnice.

BH Szczyrzyc 18 332-05-81  POWIAT MYŚLENICE: Wiśniowa, Raciechowice, Dobczyce, Siepraw, Myślenice. Tematy pokrewne: rolety elektryczne ruda śląska,  rolety elektryczne katowice, rolety elektryczne chorzów, rolety elektryczne zabrze, rolety elektryczne bytom, rolety elektryczne mikołów, rolety elektryczne kraków, rolety elektryczne limanowa, rolety elektryczne dobczyce, rolety elektryczne myślenice, rolety elektryczne jodłownik, rolety elektryczne szczyrzyc, rolety elektryczne tymbark, silniki elektryczne do rolet materiałowych, napędy elektryczne do rolet materiałowych, silniki elektryczne do rolet wewnetrznych, napędy elektryczne do rolet wewnetrznych

W przypadku osłon zewnętrznych, stosowanie automatyki jest już bardzo powszechne. Silniki do rolet zewnętrznych, silniki do markiz i napędy do bram oferowane są w niskiej cenie przez wielu producentów. Mniej rozpowszechnione są silniki do żaluzji poziomych, silniki do rolet materiałowych i innych osłon wewnętrznych. Warto jednak wiedzieć, że każdą osłonę wewnętrzną można zmotoryzować a w niektórych przypadkach cena automatycznego sterowania nie musi szokować. Przy jednakowej wysokości rolet, zastosowanie odpowiedniego systemu mocowania, umożliwia zautomatyzowanie kilku rolet z użyciem jednego napędu. Przy takim rozwiązaniu tracimy jednak możliwość sterowania każdą roletą z osobna. System sprawdza się doskonale w pomieszczeniach doświetlonych długim rzędem okien: sale lekcyjne, sale bankietowe, czasem duże salony w domach mieszkalnych.

N-6 silnik do rolet materiałowych

Napęd rurowy N-6 z serii silników YYGL35, to tani napęd do rolet materiałowych, przystosowany do rur o średnicy 40mm. Takie rury stosuje się głównie w dużych roletach wielkogabarytowych, przeznaczonych do przesłaniania znacznych powierzchni przeszklonych, ale tą samą konstrukcję można z powodzeniem wykorzystać w przypadku mniejszych rolet mocowanych do ściany lub sufitu. Silnik jest zasilany napięciem sieciowym 230V co wpływa korzystnie na cenę urządzenia jak również nie podnosi kosztu instalacji.  Posiada niewielki moment obrotowy (6Nm) i niski pobór mocy podczas pracy 115W. Silnik N-6 jest silnikiem szybkoobrotowym co predysponuje go do zastosowania właśnie w roletach materiałowych. Wartość tego parametru jest bardzo istotna ponieważ napędy rurowe szybko się przegrzewają. Silnik N-6 wykonuje 28 obrotów na minutę, podczas gdy inne silniki rurowe dedykowane do ciężkich osłon zewnętrznych pracują z szybkością 17 obrotów na minutę lub nawet 7 obrotów na minutę. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych gdzie rura nawojowa ma kształt oktagonu i jest perforowana , rolety materiałowe posiadają rury okrągłe-lite a tkanina nawijana na wałek, dodatkowo odcina możliwość wentylacji, skutecznie zatrzymując ciepło wytwarzane przez silnik. Większość napędów rurowych posiada ciągły czas pracy rzędu 4min po którym bezpiecznik termiczny wyłącza silnik do momentu ochłodzenia tak więc szybkość z jaką zwijana jest osłona ma duże znaczenie. Silnik N-6 jest produktem polskim, posiada 5-letnią gwarancję i z pewnością nie zniknie z rynku po wyczerpaniu się zapasów z kontenera.

Jaki rodzaj sterowania?

Podobnie jak w przypadku rolet zewnetrznych czy markiz sterowanie wewnętrznymi osłonami może odbywać się pojedynczo lub grupowo. Zarówno w rozwiązaniach bateryjnych, niskonapięciowych i na 230V polecenia otwarcia lub zamknięcia osłon mogą być realizowane w systemie przewodowym lub za pomocą fal radiowych  z użyciem pilotów. W przypadku sterowania żaluzjami dodatkowy komfort zapewnia automatyka z funkcjami obsługi żaluzji tzn. z możliwością zmiany kąta nachylenia lameli.

Korzyści

Dopiero gdy roletka materiałowa, dekoracyjna plisa lub żaluzja zostaną wyposażone w automatyczne sterowanie,   komfort użytkowania stanie się doskonały. Czujnik temperatury, czujnik słońca i zegar zadbają o to, aby przy  każdej pogodzie zapewnić optymalną osłonę dla pomieszczeń mieszkalnych, sypialni, pokojów do pracy i ogrodów zimowych. Meble i dywany będą dzięki temu chronione przed intensywnymi promieniami słońca a rośliny pokojowe przed wysychaniem. W przypadku sal projekcyjnych zautomatyzowane rolety umożliwiają prowadzącemu lektorowi szybkie i bezproblemowe sterowanie natężeniem wpadającego swiatła. W salach wykładowych to wykładowca decyduje o położeniu rolet a podczas jego nieobecności rolety nie są narażone na zniszczenie przez uczniów.